NM ESTETYKA | mikropigmentacja skóry głowy Warszawa | makijaż permanentny Warszawa

Czy karmienie piersią jest przeciwwskazaniem do wykonywania makijażu permanentnego?

Czy karmienie piersią jest przeciwwskazaniem do wykonywania makijażu permanentnego?

Dla każdej kobiety, która przez dziewięć miesięcy nosi pod sercem nowe życie, narodziny wyczekiwanego dziecka są jednym z najpiękniejszych dni w życiu. Nic więc dziwnego, że świeżo upieczona mama pragnie dać swojemu maleństwu wszystko to, co najlepsze. Jedną z takich rzeczy jest karmienie piersią, uważane za najlepszy sposób żywienia niemowląt. Panie, które decydują się kontynuować taką formę karmienia, cenią sobie intymność i bliskość, jaka wówczas tworzy się między mamą i jej pociechą, choć często wiążę się ona z wieloma trudnościami. Odpowiem dziś na bardzo częste pytanie – jak się ma ciąża a makijaż permanentny.

Jedną z wątpliwości, z jaką spotykają się mamy karmiące piersią, jest makijaż permanentny, a konkretnie możliwość wykonywania takiego zabiegu podczas okresu laktacji.Czy makijaż permanentny boli? Każda kobieta chce czuć się i wyglądać pięknie, a kiedy pojawia się na świecie dziecko, na dbanie o siebie często mamy zdecydowanie mniej czasu niż wcześniej. Po porodzie zmniejsza się także poziom estrogenu, co negatywnie wpływa na stan skóry, włosów i paznokci, a w konsekwencji może sprawić, że świeżo upieczona mama czuje się mniej atrakcyjnie.

 

Kobiety, które niedawno powitały na świecie małego człowieka przeważnie zmagają się z większa ilość obowiązków, mają mniej czasu dla siebie niż przed urodzeniem dziecka, często także są osłabione, przemęczone oraz borykają się z pogorszeniem kondycji włosów, skóry i paznokci. Makijaż permanentny wydaje się być w takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem, które pozwoli zaoszczędzić sporo czasu każdego dnia, a jednocześnie pomoże młodym mamom poczuć się pięknie. Jednak czy w okresie karmienia piersią można zdecydować się na taki zabieg?

Na czym polega makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to zabieg, któremu poddawane są usta, oczy lub brwi, a jego celem jest poprawa ich kształtu i koloru. Sam proces przypomina robienie tatuażu, jednak efekt nie jest tak samo trwały. Na trwałość ma wpływ wiele czynników, między innymi rodzaj skóry, stan zdrowia, kosmetyki, jakich używamy czy suplementacja, jaką stosujemy. Spore znaczenie ma także technika wykonania makijażu permanentnego i barwniki, jakich do tego celu użyto.

Mikropigmentacja przeprowadzana jest przez linergistę. Sam zabieg polega na nakłuwaniu skóry igłą, jednocześnie wprowadzając pod nią odpowiedni pigment. By cieszyć się dobrze wykonanym makijażem permanentnym, należy wybrać sprawdzony gabinet, w którym będziemy mieć pewność, że oddajemy się w ręce odpowiednio przeszkolonych osób posiadających niezbędne certyfikaty. Profesjonalna linergistka z pewnością przeprowadzi również z klientką wywiad, dzięki czemu oceni, czy nie występują przeciwwskazania do wykonania mikropigmentacji.

Czy makijaż permanentny jest bezpieczny w trakcie karmienia piersią?

Z makijażu permanentnego należy bezwzględnie zrezygnować w okresie ciąży. W tym czasie efekty zabiegu mogą być zupełnie inne niż u kobiety niebędącej przy nadziei. Samo stosowanie podczas mikropigmentacji środków znieczulających miejscowo, wprowadzanie pod skórę barwników, narażenie na stres, zwiększone ryzyko infekcji czy zażywanie przed makijażem permanentnym ust leków przeciwwirusowych, może również mieć negatywny wpływ na rozwijający się płód.

Ciąża a makijaż permanentny.

Choć w ciąży z makijażu permanentnego należy zrezygnować, to dobra wiadomość dla świeżo upieczonych mam jest taka, że w okresie karmienia piersią restrykcje związane z mikropigmentacją nie są już aż tak rygorystyczne. Oczywiście jeśli mamy taką możliwość, to warto poczekać z wykonaniem zabiegu do momentu zakończenia karmienia i dać organizmowi czas na całkowitą regenerację. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zawsze warto doradzić się lekarza lub doradcy laktacyjnego.

Karmiąca mama powinna odczekać z mikropigmentacją co najmniej cztery tygodnie ze względu na utrzymującą się po porodzie burzę hormonów i występujące ryzyko utraty pokarmu lub przedostania się do niego substancji okołozabiegowych. Unikać powinna jednak makijażu permanentnego ust, gdyż przed zabiegiem zaleca się przyjmowanie leków przeciwwirusowych, a większość z nich przenika do mleka, co może mieć negatywny wpływ na maluszka. Z kolei zrezygnowanie z takich leków zwiększa ryzyko zachorowania na opryszczkę, którą może się też zarazić dziecko.

Przed wykonaniem makijażu permanentnego klientka koniecznie powinna poinformować linergistkę, że karmi piersią. Specjalistka będzie mogła wówczas ocenić czy są przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu oraz podjąć decyzję. Niezwykle istotne jest, aby na zabieg wybrać miejsce sprawdzone, które będzie wzbudzało nasze zaufanie, a osoba wykonująca makijaż będzie certyfikowanym specjalistą. W naszym salonie świadczymy najwyższą jakość usług, a klientki oddawane są w ręce wykwalifikowanych linergistek, dzięki czemu mogą liczyć nie tylko na udaną mikropigmentację, ale także bezpieczną i komfortową.

 

Zobacz również: Tych rzeczy nie możesz robić po wykonaniu zabiegu makijażu permanentnego

pl_PL