Estetyka

Czy makijaż permanentny boli?

Czy makijaż permanentny boli

Czy makijaż permanentny boli?

Makijaż permanentny to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów przez współczesne kobiety. Pozwala każdego dnia budzić się z efektem wow – pięknie zarysowane brwi, kontur i wypełnienie ust, a nawet kreska na oku. Czego chcieć więcej? Na przestrzeni lat, stale udoskonalano barwniki, techniki makijażu permanentnego i narzędzia wykorzystywanego do wykonywania zabiegów. Dobrze wykonany makijaż permanentny ułatwia codzienne życie i dodaje pewności siebie. I choć jest on marzeniem wielu kobiet, sporo z nich długo zastanawia się nad jego wykonaniem. Znaczna część osób, które myślą o tego typu zabiegu powstrzymuje się z uwagi na wyobrażenie o towarzyszącym mu bólu. Czy rzeczywiście makijaż permanentny boli? Czy stosowane jest znieczulenie podczas wykonywania makijażu permanentnego?

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny polega na trwałym podkreśleniu oczu, brwi lub ust poprzez wprowadzenie pod skórę specjalnego pigmentu. To profesjonalny zabieg kosmetyczny, dzięki któremu możemy nadać odpowiedni kształt i kolor brwiom i ustom, a także wykonać kreskę na powiece. Z pewnością przypadnie do gustu kobietom, które na co dzień lubią podkreślać swoją urodę i chcą każdego dnia wyglądać pięknie – bez długich godzin spędzonych przed lustrem. Makijaż ten pomoże także osobom, które np. w wyniku choroby utraciły brwi. Jest to zabieg, który nie tylko podkreśla walory urody, ale pozwala również ukryć pewne niedoskonałości niedoskonałości. Już samo utrwalenie brwi pigmentem, potrafi zmienić rysy twarzy. Dobrze dobrany kształt brwi czy ust sprawia, że twarz staje się wyraźniejsza i bardziej promienna. Aby uzyskać oczekiwane efekty, należy wprowadzić pod skórę odpowiednie barwniki, które nadadzą pożądany kształt i kolor. Ich dobranie nie będzie problemem dla profesjonalnych linergistów. Wykwalifikowana specjalistka wie także, w jaki sposób pracować z igłą, pod jakim kątem nachylenia, na jakiej głębokości i przy jakiej prędkości, aby zabieg nie był dla jej Klientki niekomfortowy. Zatem, czy makijaż permanentny boli?

Czy makijaż permanentny boli? Nie ma się czego bać!

Kobiety decydujące się na makijaż permanentny, po konsultacjach ze specjalistą muszą się odpowiednio przygotować do zabiegu. Przy makijażu permanentnym brwi ważne jest np. wykonanie peelingu czy zaprzestanie regulacji, by były one jak najbardziej naturalne. O wszystkich zaleceniach dowiemy się wcześniej, więc nie ma powodów do obaw. O czym warto jednak pamiętać, niezależnie od tego, jakiego rodzaju makijaż wykonujemy? O odpowiednim nastawieniu! Jeśli mikropigmentacja jest naszym marzeniem, nie pozwólmy, by strach pozbawił nas osiągnięcia celu! Wiele osób przed poddaniem się zabiegowi zastanawia się, czy makijaż permanentny boli? To sprawa dość indywidualna, która zależy od wielu czynników, ale ból nie jest tym, co powinno zniechęcać do wykonania makijażu. Najważniejsze są spektakularne efekty, które wynagradzają wszystko. Wykonanie tego typu zabiegu wiąże się z pewnym dyskomfortem, ale doświadczona linergistka z zadba o to, by klientka czuła się podczas zabiegu jak najlepiej.

 

Odczucia związane z wprowadzaniem barwników pod skórę u każdego mogą być zupełnie inne. Nie słuchajmy więc strasznych historii z tym związanych. U niektórych może pojawić się tylko delikatne mrowienie, szczypanie, u innych zabieg będzie bardziej nieprzyjemny. Wszystko zależy od indywidualnego progu bólu. Jeśli pomyślimy o efektach końcowych i o tym, że każdego dnia będziemy wyglądać pięknie – strasz związany z ewentualnym bólem nie będzie żadną przeszkodą! Wiele zależy też od samego nastawienia. Profesjonalnie wykonany makijaż permanentny nie powinien kojarzyć się z cierpieniem, a świetnymi efektami, na które liczymy. Odpowiednio dobrana technika wykonywania zabiegu, jest w stanie zredukować ból do minimum. Przed wybraniem się na makijaż permanentny dobrze jest poświęcić trochę więcej czasu na wybranie odpowiedniego miejsca.

Komfort Klientki przede wszystkim

Ogromny wpływ na samopoczucie Klientki podczas zabiegu, ma samo miejsce i atmosfera gabinetu, w którym ta zdecyduje się na wykonanie makijażu permanentnego. W naszym salonie jest to priorytet. Podczas konsultacji Klientka otrzymuje od nas wszelkie niezbędne informacje na temat zabiegu, a jeśli tylko pojawią się u niej jakiekolwiek wątpliwości, może zapytać nas o wszystko. Jako ekspertki z doświadczeniem, mamy świadomość, jak ważny jest spokój ducha i pewność, że zabieg zostanie wykonany na najwyższym poziomie.

Jeśli marzycie o naturalnym, ale trwałym makijażu oka i ust, mikropigmentacja będzie dla Was idealnym rozwiązaniem. Makijaż permanentny to wygodne i estetyczne rozwiązanie. Nie należy bać się bólu związanego z zabiegiem, ponieważ jest to kwestia absolutnie indywidualna. Warto pomyśleć o lepszym samopoczuciu i kwestiach, które zachęciły Was w ogóle do rozważenia tego typu zabiegu. Pozbycie się kompleksów, poprawienie urody, chęć zaoszczędzenia czasu na wykonywaniu porannego makijażu to argumenty, które zdecydowanie powinny Wam pomóc.

pl_PL