NM ESTETYKA | mikropigmentacja skóry głowy Warszawa | makijaż permanentny Warszawa

Zabiegi

makijaż permanentny Warszawa

MAKIJAŻ PERMANENTNY

„Być tak blisko natury jak to tylko możliwe” – Nataliya Yeremenko

Makijaż permanentny jest zabiegiem długotrwale podkreślającym urodę, korygującym drobne mankamenty. Dzięki właściwie dobranym odcieniom pigmentów, makijaż współgra z naturalną urodą i dodaje uroku bez efektu przerysowania. Tworzymy makijaż dzienny, uniwersalny, przydający uroku i odpowiedni do każdej sytuacji. Umiejętna pigmentacja jest delikatna i wykonana na odpowiedniej głębokości. Makijaż musi upiększać, dlatego nad modę i trendy, stawiamy na naturalność, uniwersalność i nieoczywistość.

Przeciwwskazania

Przeciwskazania do makijażu permanentnego dzielą się na przeciwskazania bezwzględne i względne. Bezwzględne dyskwalifikują z wykonania zabiegu w określonym momencie lub na stałe, a względne podlegają ocenie przez operatora wykonującego zabieg (linergistę). Przed każdym zabiegiem należy skonsultować możliwość jego wykonania tak, by pigmentacja odbyła się w najbardziej bezpiecznym momencie.

  • alergia na barwniki (możliwa próba uczuleniowa), alergia na metale ciężkie, ciąża, laktacja, epilepsja, aktywny nowotwór, antybiotykoterapia, sterydoterapia, infekcja, choroby skóry, świeżo opalona skóra i ekspozycja na słońce, cykl zabiegowy z kwasami i złuszczaniem, gorączka, osłabienie organizmu, cukrzyca, choroby serca, choroby hormonalne i autoimmunologiczne, choroby siatkówki i rogówki oka, aktywny stan zapalny pigmentowanego obszaru, terapia antytrądzikowa, przyjmowanie niektórych leków i suplementów diety, ziół.

Przed zabiegiem

  • Przed zabiegiem należy poinformować operatora o przyjmowaniu każdych leków i suplementów.
  • Przed zabiegiem warto zacząć intensywnie nawilżać skórę (nie tłuste kremy).
  • Na tydzień przed zabiegiem nie należy poddawać się zabiegom laserowym, depilacji, henny, intensywnym peelingom i terapiom kwasami.
  • Na 2-3 miesiące przed pigmentacją brwi i powiek należy odstawić odżywki wzrostowe do rzęs i brwi.
  • Jeśli zdarza się opryszczka należy zastosować lek na receptę (np.heviran) na 3 dni przed i 3 dni po zabiegu. Dawkę leku dobiera lekarz.
  • W dniu zabiegu nie pijemy kawy, alkoholu, nie stosujemy używek.
  • W przypadku pigmentacji ust należy pamiętać, że palenie papierosów zaraz po zabiegu zwiększa szansę zakażenia pigmentowanego obszaru.

Po zabiegu

Finalny efekt zabiegu to wynik pracy linergisty oraz pielęgnacji pozabiegowej klienta.

Po zabiegu stosujemy się do instrukcji podanych przez operatora. W przypadku pigmentacji brwi, ust i powiek, zalecenia różnią się od siebie, jednak nadrzędnym zaleceniem wspólnym dla wszystkich pigmentacji jest utrzymanie pigmentowanego miejsca w czystości i nie zdrapywanie suchych skórek, gdyż grozi to powstaniem prześwitów i koniecznością powtórzenia zabiegu.  Kolor bezpośrednio po zabiegu jest bardzo nasycony, potem wyłuszcza się i stabilizuje. Ostateczny kolor widoczny jest po 3-4 tygodniach.

Współczesny makijaż permanentny jest procedurą dwuetapową, czyli do zabiegu głównego stosujemy dopigmentowanie uzupełniające. Podczas drugiej wizyty możemy zintensyfikować, ochłodzić lub ocieplić kolor, uzupełnić bledsze miejsca, skorygować kształt. Dopigmentowanie wykonujemy minimum 3 tygodnie po zabiegu i maksymalnie 8 tygodni po nim.

laserowe usuwanie makijażu permanentnego Warszawa

LASEROWE USUWANIE MAKIJAŻU PERMANETNEGO

Laser neodymowy EXEO Q-SWITCHED skutecznie usuwa tatuaż oraz makijaż permanentny emitując krótkie impulsy światła (poniżej 10 nanosekund)
Impulsy są pochłaniane w sposób selektywny przez barwnik tatuażu. Następuje rozbicie barwnika w skórze, a jego mikro-fragmenty są wchłaniane przez układ immunologiczny. Każdy kolor barwnika absorbuje inną długość fali. Zabieg jest bezpieczny, precyzyjny i nie wywołuje trwałych obrażeń skóry. Głowica przeznaczona do usuwania kolorów niebieskich i zielonych pozwala na usunięcie wielokolorowych pigmentacji i tatuaży.

Przeciwwskazania

Do przeciwskazań należą:

  • cukrzyca, hemofilia, ciąża, rozrusznik serca, obniżona odporność, infekcje i przeziębienia
  • zmiany skórne i choroby skóry
  • mocno opalona skóra
  • leki, zwłaszcza psychotropowe, fotouczulające oraz sterydy

Przed zabiegiem

  • 4 tygodnie przed zabiegiem nie należy się opalać ani korzystać z solarium
  • tydzień przed zabiegiem nie należy korzystać z zabiegów medycyny estetycznej, terapii kwasami, sterydami
  • przed zabiegiem i w dniu zabiegu nie wolno stosować leków przeciwbólowych
  • na 2 miesiące przed zabiegiem należy odstawić zioła fotouczulające (dziurawiec, pokrzywa, skrzyp polny)

Po zabiegu

  • Po zabiegu laserowego usuwania makijażu/ tatuażu stosujemy terapie chłodzące – zimne okłady. Po upływie 6 tygodni można rozpocząć kolejny zabieg.

pl_PL