NM ESTETYKA | mikropigmentacja skóry głowy Warszawa | makijaż permanentny Warszawa

Tych rzeczy nie możesz robić po wykonaniu zabiegu makijażu permanentnego

makijaż permanentny Warszawa

Makijaż permanentny to jeden z zabiegów kosmetycznych, który w dzisiejszych czasach cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki trwałemu podkreśleniu oczu, ust czy brwi możemy zaoszczędzić sporo czasu, kosmetyków, a także znacznie zwiększyć pewność siebie. Mikropigmentacja pozwala na osiągnięcie naturalnych efektów i subtelne, delikatne podkreślenie naszych atutów, nie musimy więc obawiać się, że efekt końcowy będzie wyglądać nienaturalnie, sztucznie lub sprawi wrażenie przerysowanego.

Mikropigmentacja to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla wszystkich zabieganych kobiet, które chciałyby oszczędzić trochę czasu spędzonego na przygotowywaniu się do wyjścia. Sporo pań ceni sobie również ten zabieg dzięki wygodzie, jaką im zapewnia. Trwale podkreślone oczy, brwi czy usta pozwalają czuć się pięknie i pewnie w każdym momencie, niezależnie od sytuacji. Makijaż permanentny to także sprawdzony sposób na piękny wygląd dla wszystkich kobiet, które samodzielnie nie potrafią wykonać pełnego makijażu i wolą tę czynność powierzyć ekspertom, a następnie przez dłuższy czas cieszyć się efektami.

Makijaż permanentny to jednak nie tylko wygoda, szybsze szykowanie się do pracy czy innego ważnego wyjścia oraz oszczędność kosmetyków. To również sprawdzone i skuteczne rozwiązanie dla tych pań, które nie są do końca zadowolone ze swojej urody. Mikropigmentacja brwi czy ust to świetny sposób na poprawę łuku brwiowego, kiedy włoski rosną nieregularnie, są przerzedzone, cienkie lub są widoczne ubytki, a także na poprawę linii i kolorytu ust. Dzięki takiemu zabiegowi można skutecznie skorygować niedoskonałości, a nawet zagęścić niesforne włoski i zapomnieć o kompleksach.

Na czym polega makijaż permanentny?

 Makijaż permanentny jest doskonałym sposobem na podkreślenie ust, oczu czy brwi, a tym samym podkreślenie atutów naszej urody oraz poprawę niedoskonałości i skorygowanie kolorytu lub kształtu. Zabieg wykonywany jest przez linergistkę, która przed jego wykonaniem zawsze przeprowadza szczegółowy wywiad z klientką w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do jego wykonania. Przed zdecydowaniem się na mikropigmentację należy zawsze upewnić się, że wybrany przez nas salon cieszy się dobrą opinią, a osoba wykonująca zabieg jest odpowiednio wykwalifikowana i posiada odpowiednie certyfikaty.

Mikropigmentacja, choć przypomina nieco powstawanie tatuażu, to nieco różni się od tego rodzaju zabiegu, choćby samą trwałością. W przeciwieństwie do popularnych malunków na ciele, efekty makijażu permanentnego utrzymują się kilka lub kilkanaście miesięcy, a nawet parę lat. W trakcie wykonywania makijażu permanentnego nakłuwa się skórę igłą jednocześnie wprowadzając pod nią odpowiedni pigment. Na trwałość takiego zabiegu i efekt końcowy wpływ ma wiele różnych czynników, między innymi stan i rodzaj skóry klientki, barwniki użyte do zabiegu oraz technika wykonania, a także stan zdrowia czy stosowane kosmetyki i suplementy.

Jak wygląda proces gojenia makijażu permanentnego?

Kiedy zdecydujemy się na zabieg mikropigmentacji, musimy liczyć się z tym, że taka ingerencja w skórę wymaga procesu gojenia. Tak naprawdę jego przebieg i czas trwania jest kwestią mocno indywidualną. Warto jednak pamiętać o tym, że podstawą jest odpowiednia pielęgnacja w tym czasie, a odpowiednie dbanie o świeżo wykonany makijaż permanentny pozwoli przejść przez proces gojenia szybko i sprawnie oraz cieszyć się pięknie podkreślonymi brwiami, ustami czy oczami. Podczas gojenia mogą również pojawić się pewne reakcje skórne, na które dobrze jest być przygotowanym, by uniknąć niepotrzebnego stresu.

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że w trakcie mikropigmentacji barwnik wprowadzany jest pod skórę igłą, w związku z tym po wykonanym zabiegu okolice poddawanego jej miejsca mogą być zaczerwienione, podrażnione, swędzące, opuchnięte, a nawet bardziej wrażliwe niż do tej pory czy lekko obolałe. Kilka dni po wykonanym makijażu permanentnym pojawiają się strupki, czego nie należy się obawiać, bo jest to zupełnie normalne. Na szczęście skóra szybko się regeneruje, dlatego po około tygodniu strupki nie powinny być już widoczne.

Co równie istotne: przez kilka pierwszych dni po wykonaniu makijażu permanentnego efekt może się wydawać dużo bardziej intensywny niż zamierzony, a nawet lekko przerysowany. Nie ma jednak czego się obawiać – pigment stopniowo zaczyna blaknąć, a po mniej więcej miesiącu od zabiegu osiąga ostateczny kolor. Czasami w trakcie procesu gojenia może nam się również wydawać, że kolor jest zbyt jasny, ale to także ulegnie zmianie. Około 4 tygodnie od wykonanej mikropigmentacji będziemy mogli zobaczyć pełny efekt gojenia. Wtedy także będzie widać, czy trzeba będzie poddać się dopigmentowaniu.

Czego nie można robić podczas gojenia po wykonaniu makijażu permanentnego?

Jak już zostało wspomniane, w procesie gojenia po wykonanym makijażu permanentnym bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Musimy pamiętać o tym, że zabieg ten jest ingerencją w skórę, a więc po nim potrzebuje ona czasu, by mogła się zregenerować. Proces pełnego wygojenia po mikropigmentacji trwa około 4 tygodni i w tym czasie naskórek powinien mieć szansę na całkowitą regenerację. Absolutnie nie wolno drapań ani zrywać powstałych w trakcie gojenia strupków, co może prowadzić do powstawania blizn i ubytków. Powstrzymajmy się także od drapania, a strupki same odpadną po kilku dniach.

W trakcie gojenia należy bardzo delikatnie postępować ze skórą, myjąc twarz okolicach poddanych mikropigmentacji bardzo delikatnie, bez pocierania ręcznikiem, bez używania żeli na bazie alkoholi, mydeł z kwasami czy różnych peelingów. Zamiast tego warto postawić na delikatny, hipoalergiczny środek do mycia. Niezwykle ważną kwestią jest także unikanie sytuacji, w których wzrasta możliwość infekcji. Należy zrezygnować z basenu oraz sauny, do czasu pełnego wygojenia. Skóra po wykonanym makijaże permanentnym jest dużo bardziej podatna na zakażenia, a w takich miejscach nie jest o nietrudno. Wysoka temperatura w saunie może dodatkowo spowodować podrażnienia i opóźnić proces gojenia, co nie pozostanie bez wpływu na efekt końcowy i przyjęcie się pigmentu.

Przed pełnym wygojeniem nie powinno się też opalać. Zbyt wczesna ekspozycja na słońce może powodować powstawanie przebarwień, a samo opalanie, zarówno na słońcu jak i w solarium, może sprawić, że usta czy brwi zmienią kolor, nawet na bardzo ciemny. Należy pamiętać o tym, by po wygojeniu zabezpieczać miejsca poddane mikropigmentacji środkami z wysokim filtrem UV. Zanim skóra całkiem wygoi się po makijażu permanentnym powinno się także zrezygnować z kolorowego makijażu. Przez pierwszy tydzień odpuśćmy sobie używanie tuszu czy szminki, w pełni skupiając się na pielęgnacji. Warto także zapytać linergistkę wykonującą zabieg o odpowiedni preparat nawilżający, którym będziemy smarować miejsca po wykonanej mikropigmentacji.

 

Zobacz również: Jak wygląda proces gojenia się makijażu permanentnego brwi?

pl_PL