Estetyka

Naturalność jako trend w makijażu permanentnym brwi

Naturalność jako trend w makijażu permanentnym brwi to bardzo ważny temat. Choć wiele mówi się o tym, że wygląd nie jest najważniejszy, a najbardziej liczy się wnętrze, to nie się ukryć, że każda z nas marzy o tym, żeby wyglądać i, przede wszystkim, czuć się pięknie każdego dnia. Nie wszystkie kobiety mają jednak czas lub umiejętności, by codziennie pozwalać sobie na długie minuty spędzone przed lustrem. I bez tego mamy sporo zajęć, a doba zdaje się być za krótka na wiele istotnych rzeczy. W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem jest makijaż permanentny, który pozwala cieszyć się długotrwałym i pięknym makijażem w każdej chwili oraz każdej sytuacji. Dzięki takiemu sposobowi na podkreślenie urody właściwie od razu będziemy gotowe do wyjścia.

Makijaż permanentny to nie tylko spora oszczędność czasu, ale także doskonałe rozwiązanie dla pań, które samodzielnie nie bardzo potrafią zadbać o perfekcyjny makijaż lub po prostu nie lubią go wykonywać. Nic więc dziwnego, że mikropigmentacja jako sposób podkreślania brwi, oczu czy ust cieszy się coraz większą popularnością u kobiet w każdym wieku. To wygodne rozwiązanie z pewnością docenią również te z nas, którym codziennie brakuje cennego czasu, a także panie, które każdego ranka wolą nieco dłużej pospać, zamiast rezygnować z dodatkowych kilkunastu minut w ciepłym łóżku na rzecz wykonywania makijażu. Dzięki niemu nie musimy się martwić poprawianiem urody również po wyjściu z basenu.

Niektóre kobiety chciałyby zdecydować się na trwałe podkreślenie swojej urody za pomocą makijażu permanentnego, jednak obawiają się, że efekt będzie daleki od naturalnego i będzie się mocno rzucał w oczy. Choć obawy te są uzasadnione – efekty takiego zabiegu utrzymują się od kilku miesięcy nawet do kilku lat – to warto pamiętać o tym, że istnieje wiele różnych możliwości, a profesjonalna linergistka do każdej klientki podejdzie w indywidualny sposób i zadba o to, żeby efekty mikropigmentacji były zadowalające i idealnie dopasowane do urody, potrzeb oraz wymagań każdej kobiety.

 Makijaż permanentny – na czym polega?

 Makijaż permanentny nazywa się inaczej mikropigmentacją. Sam zabieg przypomina trochę powstawanie tatuażu. Przeprowadzany jest przez linergistę, który nakłuwa skórę igłą wprowadzając jednocześnie odpowiedni pigment. W ten sposób podkreśla się brwi, oczy lub usta, by poprawić ich koloryt oraz kształt. Efekty mikropigmentacji, w przeciwieństwie do popularnych malunków wykonywanych przez tatuażystów, utrzymują się przeważnie około kilku lub kilkunastu miesięcy, a nawet kilku lat. Na trwałość makijażu permanentnego wpływa wiele czynników. Są to między innymi rodzaj skóry, stan zdrowia, a także kosmetyki, jakich na co dzień używamy czy stosowana suplementacja.

 Decydując się na wykonanie makijażu permanentnego należy upewnić się, że gabinet, który wybraliśmy cieszy się dobrą renomą, a linergistka, przeprowadzająca zabieg jest wykwalifikowaną osobą z odpowiednim przeszkoleniem oraz wymaganymi certyfikatami. Przed samą mikropigmentacją osoba wykonująca zabieg przeprowadzi również szczegółowy wywiad z klientką, by wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do wykonania tego rodzaju makijażu. Technika stosowana przez linergistkę, a także barwniki, jakimi wykonuje zabieg również mają wpływ na to, jak długo utrzymają się efekty makijażu permanentnego.

 Trendy w makijażu permanentnym brwi

 Moda zmienia się nieustannie. Zarówno w kwestii fryzur, ubioru, dodatków… a nawet w przypadku podkreślania urody. Te zmiany można również z łatwością zaobserwować w makijażu permanentnym. Kiedyś rządziły cienkie brwi, z czasem, za sprawą Grace Kelly, kobiety zrezygnowały z takiej stylizacji oprawy oczu. Później pokochały szersze, mocniej podkreślone brwi. Z czasem królować zaczęła prawdziwa różnorodność w stylizacji brwi. W ostatnim czasie jednym z niezwykle popularnych trendów w makijażu permanentnym brwi jest jednak naturalność. To właśnie na taki efekt najczęściej decydują się panie, które zamierzają  podkreślić swoje atuty za pomocą mikropigmentacji.

Obecnie naturalność w makijażu permanentnym brwi jest najczęściej wybieranym efektem. Paniom zależy na tym, by łuk brwiowy był gęsty, lekko przyciemniony, ale pasujący do karnacji i koloru włosów. Powinien także ładnie się układać. Większość kobiet zrezygnowała już całkowicie z nadmiernej regulacji brwi i pozwala im rosnąć niemal całkowicie naturalnie, delikatnie podkreślając makijażem, zarówno zwykłym, jak i permanentnym. Linergistka wykonująca mikropigmentację, by osiągnąć jak najbardziej naturalny efekt, powinna dobrać nie tylko odpowiedni barwnik, ale także zastosować technikę, która pozwoli uzyskać zadowalające wyniki. Do takich sposobów możemy zaliczyć technikę ombre, która cieszy się coraz większą popularnością.

Makijaż permanentny brwi – technika ombre

Ombre kojarzy nam się głównie z fryzjerstwem i koloryzacją włosów, która jeszcze niedawno była ogromnym hitem. Trend ten zawitał także do sposobów wykonywania makijażu permanentnego i polega na podobnej zasadzie: podczas wykonywania mikropigmentacji kolor stopniowo się zmienia i przechodzi w ciemniejszy, dzięki czemu brwi zyskują niezwykle subtelny i naturalny wygląd i jednocześnie są pięknie podkreślone. Cieniowanie sprawia, że uzyskany efekt jest delikatniejszy niż po zastosowaniu tylko jednego koloru. Makijaż permanentny wykonany w taki sposób pozwoli nam cieszyć się doskonałym podkreśleniem urody każdego dnia, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnie naturalnego efektu, który będzie idealny dla każdego typu urody.

Trendy w modzie zmieniają się cały czas i podobnie jest także w przypadku makijażu permanentnego. Co więc jeśli zdecydujemy się na efekt, jaki jest modny aktualnie, a za jakiś czas ulegnie on zmianie? To również nie powinno być problemem. Mikropigmentacja daje efekty, które utrzymują się najczęściej około kilku miesięcy, dzięki czemu z czasem możemy sobie pozwolić na zmianę i podkreślenie łuku brwiowego w inny sposób. Warto jednak pamiętać o tym, że technika ombre i naturalny efekt, jaki pozwala osiągnąć to zawsze doskonały wybór – bez względu na aktualnie panującą modę pomoże podkreślić nasze atuty bez zbędnej sztuczności lub efektu przerysowania, ani zbytniego rzucania się w oczy. To także świetne rozwiązanie dla osób, które po raz pierwszy decydują się na wykonanie takiego zabiegu.

pl_PL