NM ESTETYKA | mikropigmentacja skóry głowy Warszawa | makijaż permanentny Warszawa

Co wpływa na kolor w makijażu permanentnym?

Makijaż permanentny cieszy się coraz większą popularnością. Podkreślanie urody w ten sposób to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla wszystkich zabieganych pań, ale także dla tych, które nie czują się do końca pewnie w samodzielnym wykonywaniu makijażu. Dzięki mikropigmentacji możemy w naturalny sposób podkreślić atuty urody, zagęścić, uzupełnić czy poprawić linię brwi oraz ust, a także zaoszczędzić sporo czasu każdego dnia. W dzisiejszych czasach czas to coś, czego niemal zawsze nam brakuje, a decydując się na makijaż permanentny na przygotowanie się do wyjścia poświęcimy go zdecydowanie mniej.

Mikropigmentacja jest także dobrym rozwiązaniem dla wszystkich kobiet, które nie bardzo wiedzą, jak się malować, by podkreślić swoje atuty, dobrać odpowiedni kolor szminki czy cienia do brwi lub w jaki sposób ujarzmić niesforne włoski i poprawić występujące w nich ubytki. Czasami przed podjęciem decyzji o wykonaniu makijażu permanentnego powstrzymuje nas jednak obawa, czy efekty takiego zabiegu będą wyglądać naturalnie. Nie powinniśmy się tym martwić. Doświadczona linergistka z pewnością dobierze idealny odcień barwnika i wykona makijaż w sposób, który będzie idealnie dopasowany do konkretnego typu urody.

Makijaż permanentny to bez wątpienia duża wygoda. Po podkreśleniu oczu, brwi czy ust przez długi czas możemy cieszyć się pięknymi efektami i właściwie w każdej chwili jesteśmy gotowe do wyjścia. Nie musimy się także obawiać wizyty w saunie czy na basenie i rozmytego makijażu po takiej rozrywce. Wiele pań ceni sobie wygodę, jaką każdego dnia daje im mikropigmentacja. Nie da się ukryć, że wygląd jest ważny dla każdej kobiety i wszystkie chciałybyśmy czuć się pięknie, niezależnie od sytuacji. Ładny, zadbany i estetyczny wygląd może również skutecznie podnieść samoocenę i pozbyć się uciążliwych kompleksów.

Makijaż permanentny – na czym polega?

Makijaż permanentny to dobry sposób na podkreślenie oczu, ust lub brwi, dzięki czemu możemy poprawić ich kształt oraz koloryt. Samo wykonywanie mikropigmentacji przypomina tworzenie tatuażu. Zabieg przeprowadza linergistka, a polega on na nakłuwaniu skóry igłą i wprowadzeniu odpowiedniego pigmentu. Należy pamiętać o tym, że makijaż permanentny powinna zawsze wykonywać wykwalifikowana do tego celu osoba, która posiada niezbędne certyfikaty. Przed samym zabiegiem linergistka dokonuje także szczegółowego wywiadu z klientem, by można było wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do wykonania makijażu.

W odróżnieniu od popularnych malunków wykonywanych na skórze, efekty makijażu permanentnego utrzymują się od kilku do kilkunastu miesięcy, a nawet paru lat. Na trwałość mikropigmentacji wpływa między innymi rodzaj oraz stan posiadanej przez klientkę skóry, technika wykonania zabiegu, użyte do jego wykonania barwniki, stan zdrowia, a nawet stosowane suplementy oraz kosmetyki. Zanim zdecydujemy się na zabieg koniecznie należy się upewnić, że wybrany przez nas salon cieszy się dobrą renomą.

Makijaż permanentny – jak przebiega gojenie?

Sam proces gojenia po wykonanej mikropigmentacji jest tak naprawdę kwestią bardzo indywidualną. Podstawą jest oczywiście stosowanie odpowiedniej pielęgnacji, dzięki której będziemy mogli cieszyć się pięknie podkreślonymi brwiami, oczami czy ustami przez długi czas. Warto jednak pamiętać o tym, że podczas gojenia makijażu permanentnego mogą pojawić się pewne reakcje skórne. Dobrze jest więc być na nie gotowym, by uniknąć niepotrzebnego stresu. Należy liczyć się z podrażnieniem okolic, które zostały poddane mikropigmentacji, zaczerwienieniem, opuchnięciem, swędzeniem, a także lekkim bólem i większą wrażliwością niż dotychczas.

Kilka dni po wykonanym makijażu permanentnym powstają również strupki i jest to całkowicie naturalna rzecz. Skóra jednak bardzo szybko się regeneruje i po okołu tygodniu nie powinny być już widoczne. Co również istotne – w pierwszych dniach po wykonaniu mikropigmentacji efekt jest bardziej intensywny, może też wydawać się nieco przerysowany. Jednak pamiętajmy o tym, że pigment stopniowo zaczyna blaknąć, a ostateczny kolor widoczny jest około miesiąc po wykonanym zabiegu. Pełny efekt zazwyczaj widoczny jest po około 4 tygodniach, wtedy także widać, czy potrzebne jest dopigmentowanie.

Co wpływa na kolor w makijażu permanentnym?

 Wiemy już, że stopniowa zmiana koloru po mikropigmentacji jest naturalnym zjawiskiem, jednak są sytuacje, w których oznacza to nieprawidłowo przeprowadzony zabieg. Najczęstszymi przyczynami powstawiania wybarwień lub zbyt szybkiego zanikania pigmentu są: kąt pigmentacji – zabieg powinien być wykonywany pod kątem prostopadłym, by uniknąć stanu zapalnego oraz wspierać szybsze gojenie i osadzanie pigmentu, głębokość pigmentacji – makijaż wykonany zbyt płytko narażony jest na wytrącanie barwnika, z kolei zbyt głęboko na przepigmentowanie i zmianę kolorytu, obszar – w każdym miejscu pigment zachowuje się inaczej, obszar, w którym wykonywany jest makijaż permanentny również ma bezpośredni wpływ na jego trwałość, a także płeć – u kobiet warstwa naskórka jest cieńsza, co znacznie wpływa na trwałość mikropigmentacji.

Kolejną kwestią są czynniki indywidualne. Mają one swój udział w trwałości mikropigmentacji i unikaniu wszelkich wybarwień. Wśród nich możemy wymienić: typ skóry – w przypadku suchej trwałość i odcień pigmentu powinny przebiegać bezproblemowo, z kolei u posiadaczek skóry tłustej wzrasta ryzyko szybszego wytrącania się pigmentu, wiek – u młodszych kobiet wykonanie idealnego makijażu permanentnego jest łatwiejsze, ponieważ ich skóra jest bardziej jędrna i ma większą ilość kolagenu niż u starszych pań. U dojrzałych klientek dodatkowo ciało zaczyna tracić naturalną jędrność i napięcie, a struktura skóry zmienia się na skutek przebytych chorób czy przyjmowanych leków.

Dodatkowo duży wpływ ma także struktura skóry w miejscu, które poddawane jest mikropigmentacji. Nie bez znaczenia jest również wcześniejsze wykonywanie makijażu permanentnego. Na trwałość zabiegu wpływa także ekspozycja na słońce, pielęgnacja, przyjmowane leki, zwłaszcza hormonalne, jak również choroby takie jak łuszczyca, bielactwo czy nawet przebyta chemioterapia. Warto pamiętać też o tym, że niezwykle istotny jest kolor skóry oraz jej ton, gdyż pigment musi być do niej odpowiednio dopasowany. Linergistka powinna dobrać barwnik do karnacji w taki sposób, by nie powstały żadne przebarwienia.

 

Zobacz również: Czy kreska permanentna sprawdzi się przy opadającej powiece?

pl_PL