NM ESTETYKA | mikropigmentacja skóry głowy Warszawa | makijaż permanentny Warszawa

Kiedy najlepiej wykonać makijaż permanentny?

makijaż permanentny Warszawa

Kiedy najlepiej wykonać makijaż permanentny? Dobre pytanie! Każdej kobiecie zależy na tym, aby wyglądać i czuć się pięknie, nie tylko od święta, ale również na co dzień, niezależnie od miejsca i sytuacji. Nie jest jednak żadną tajemnicą, że nie wszystkie panie mają na tyle dużo wolnego czasu, by za każdym razem pozwolić sobie na długie chwile spędzone przed lustrem i wykonywanie pełnego makijażu. W dzisiejszych czasach jesteśmy coraz bardziej zabiegani, a doba zdaje się być za krótka na wiele istotnych rzeczy. Makijaż permanentny jest więc doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich kobiet, którym zależy na pięknym wyglądzie i podkreśleniu urody przy jednoczesnej oszczędności sporej ilości czasu.

Makijaż permanentny cieszy się coraz większą popularnością i sympatią wśród kobiet w każdym wieku. Dzięki niemu możemy cieszyć się pięknym podkreśleniem brwi, oczu czy ust i wyeksponowaniu swoich atutów… nie robiąc właściwie nic. Jeśli zdecydujemy się na taki zabieg, w każdej chwili jesteśmy właściwie gotowe do wyjścia, a długie minuty, które spędziłybyśmy przed lustrem możemy przeznaczyć na coś innego. Jest to więc nie tylko ogromna wygoda i oszczędność czasu, ale dodatkowo także dobre rozwiązanie dla tych pań, które nie czują się zbyt pewnie w wykonywaniu makijażu.

Makijaż permanentny – na czym polega?

Makijaż permanentny, czyli inaczej mikropigmentacja, to zabieg przeprowadzany przez linergistę. Polega na nakłuwaniu skóry igłą i jednoczesnym wprowadzaniu odpowiedniego pigmentu. Profesjonaliści wykonujący zabieg powinni mieć odpowiednie przeszkolenie i niezbędne certyfikaty, a przed wykonaniem makijażu przeprowadzą z klientką szczegółowy wywiad, by ocenić, czy nie występują żadne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Dlatego zawsze należy się upewnić, że gabinet, w którym chcemy wykonać mikropigmentację jest sprawdzony i cieszy się dobrą renomą.

Zabiegowi makijażu permanentnego poddawane są brwi, oczy lub usta, ale nie tylko. Celem jest przede wszystkim poprawa koloru i kształtu, a sam proces mikropigmentacji przypomina trochę wykonywanie tatuażu. W tym przypadku jednak efekt nie jest tak samo trwały i może się utrzymywać około kilka lub kilkanaście miesięcy, na co wpływ ma między innymi stan zdrowia, używane kosmetyki, rodzaj skóry, a nawet stosowana suplementacja. Na trwałość makijażu permanentnego ma także wpływ technika, jaką został wykonany, jak również barwniki, jakimi został wykonany.

Kiedy najlepiej wykonać makijaż permanentny?

 Jeśli rozważamy wykonanie makijażu permanentnego, poza wszelkimi za i przeciw oraz predyspozycjami zdrowotnymi, warto rozważyć także, jaki czas będzie najbardziej odpowiedni na taki zabieg. Po wykonaniu mikropigmentacji skóra potrzebuje czasu, żeby się zagoić, nie jest więc dobrym pomysłem wykonywanie tego typu makijażu tuż przed ważnymi uroczystościami, jak na przykład ślubem. Pora roku i panująca pogoda również może mieć wpływ na efekt, jaki osiągniemy dzięki mikropigmentacji, dobrze jest więc ją także wziąć pod uwagę.

Co prawda makijaż permanentny możemy wykonać właściwie o każdej porze roku. Tak naprawdę ograniczeniem jest czas, w którym bezpośrednio po zabiegu mikropigmentacji nie mamy możliwości, by w odpowiedni sposób zadbać o okolice, które były mu poddane. Jeśli będziemy stosować się do zaleceń pozabiegowych, to na makijaż permanentny możemy zdecydować się o każdej porze roku. Najczęściej jednak wykonuje się go wiosną i jesienią. W ostatnim czasie mamy również do czynienia z raczej lekkimi zimami, które także sprzyjają tego typu zabiegom.

Makijaż permanentny latem

Latem makijaż permanentny bywa jeszcze bardziej pożądany dla sporej części kobiet. Jest trwały, nie zmywa się, dzięki czemu nie musimy się obawiać o idealną kreskę czy brwi po wizycie na basenie lub kąpieli w morzu. Czy jednak można decydować się na mikropigmentację o tej porze roku? Okazuje się, że lato nie stanowi przeciwwskazań do wykonania takiego zabiegu, pod warunkiem, że do około dwóch tygodni po nim będziemy w stanie w odpowiedni sposób zadbać o pigmentowane miejsca, przede wszystkim unikając przebywania na słońcu.

Pielęgnacja po wykonaniu makijażu permanentnego odnosi się głównie do promieniowania słonecznego UV. Możemy je podzielić na UVC, które w większości pochłania warstwa ozonowa, dlatego nie wpływa ono na niszczenie naszej skóry. Promieniowanie UVB wykazuje się działaniem rumieniotwórczym, może spowodować oparzenia, powoduje, że skóra przybiera brązowy kolor, a także stymuluje syntezę barwnika. Ostatnie promieniowanie, UVA, stanowi 95% promieniowania UV, jakie dociera na ziemię. Ma stałe natężenie, niezależnie od pory roku czy godziny. W przeciwieństwie do UVB, UVA przenika przez szyby. Nadaje skórze brązowy kolor, wnika w jej głębsze warstwy uszkadzając przy tym elastynę i włókna kolagenowe.

Promieniowanie UVA zmienia DNA skóry i osłabia układ immunologiczny, dawki się kumulują, przez nie widzimy od razu efektów jego działania. Ten rodzaj promieniowania emitowany jest również w solarium. Promieniowanie UV ma duży wpływ na makijaż permanentny, jego jakość oraz długość. Skóra po wykonaniu mikropigmentacji jest o wiele bardziej wrażliwa, dlatego powinna być szczególnie chroniona przed słońcem, które może powodować stany zapalne. Nie jest dobrym pomysłem również decydować się na wykonanie zabiegu tuż przed planowanym wyjazdem na urlop.

 

Zobacz również: Czy kreska permanentna sprawdzi się przy opadającej powiece?

pl_PL