Estetyka

Dlaczego warto brać udział w mistrzostwach makijażu permanentnego?

Mistrzostwa Makijażu Permanentnego? Czemu nie! Umiejętność wykonywania makijażu permanentnego, to nie tylko jedno szkolenie. To cały szereg miesięcy praktyk i zdobywania doświadczenia. Każda linergistka, aby nabrać wprawy i fachu, wykonała w swojej pracy setki, a nawet tysiące makijaży permanentnych. Wiele osób zastanawia się, dlaczego warto brać udział również w mistrzostwach makijażu permanentnego. Czy nie jest to strata czasu, który można było wykorzystać na zabiegi we własnym gabinecie? Otóż nie, a cel jest bardzo prosty. 

Mistrzostwa makijażu permanentnego

Zarówno w Polsce, jak i na świecie, odbywają się one kilka razy w roku. Uczestniczą w nich tysiące linergistów, którzy prezentują swoje techniki i efekty, które są w stanie uzyskać. Dlaczego warto brać udział w mistrzostwach makijażu permanentnego? Powodów jest wiele. Głównym i najważniejszym jest oczywiście możliwość poznania ekspertów z branży i poddanie się ich ocenie. Świadomość tego, jak inni widzą naszą pracę w makijażu permanentnym pozwala kreować umiejętności, poprawić wiele elementów i doszkolić technikę, jak również wzmocnić poczucie własnej wartości. Udział w mistrzostwach makijażu permanentnego to dla wielu osób szansa na wyjście z cienia.

Wykłady i pokazy ekspertów

Udział w mistrzostwach makijażu permanentnego wiążą się również z możliwością zobaczenia na żywo autorskich technik prawdziwych ekspertów w swojej dziedzinie. Zazwyczaj w tego typu wydarzeniach, głównie wśród jury można spotkać samych guru, którzy makijaż permanentny znają wręcz od podszewki. Po mistrzostwach, zazwyczaj w godzinach popołudniowych i wieczornych, odbywają się więc szkolenia, warsztaty i pokazy. Możliwość zobaczenia na żywo technik najlepszych z najlepszych to doskonała okazja do doskonalenia swoich własnych umiejętności. Często istnieje także szansa na zadanie kilku pytań ekspertom, którzy wnikliwie na nie odpowiadają. Nic więc dziwnego, że mistrzostwa makijażu permanentnego zawsze cieszą się sporym zainteresowaniem uczestników, a miejsca rozchodzą się niczym ciepłe bułeczki.

Wyróżnienia i wygrane

Udział w mistrzostwach makijażu permanentnego to oczywiście szansa na wygraną lub wyróżnienie. Jury szczegółowo ocenia wykonane prace, przyznając punkty w wielu kategoriach. Dla wszystkich uczestników jest to ogromna szansa bycia dostrzeżonym. Każda z osób biorących udział w mistrzostwach, jest także przedstawiana w social mediach wydarzenia, co daje dodatkową rozpoznawalność i możliwość dotarcia do szerszego grona klientów w swoim mieście i nie tylko. Udział w mistrzostwach makijażu permanentnego dla każdego uczestnika kończy się również zaświadczeniem o udziale. Linergiści chętnie chwalą się tym faktem, wieszając dyplomy uczestnictwa w swoich gabinetach, co wygląda bardzo profesjonalnie. W końcu w ten sposób pokazują swoim Klientom, że wciąż doskonalą swoją wiedzę, uczą się nowych technik, sposobów i w ten sposób, zapewniają im najwyższą jakość usług związanych z zabiegami makijażu permanentnego. 

Ciemne strony mistrzostw

Jak w przypadku każdej rywalizacji, tak i w mistrzostwach makijażu permanentnego nie brakuje ciemnych stron, których obawiają się uczestnicy. Po pierwsze, mistrzostwa są w pewnych kategoriach obiektywne – jak dobór sprzętu, pigmentu, igieł, techniki itp.; ale ocena prac w większości przypadków jest bardzo subiektywna i polega na wizualnym zaakceptowaniu prac przez grono jury. Jury ogląda zdjecie twarzy modelki „przed” oraz widzi na żywo pracę „po”. Na tej podstawie dokonuje oceny w kilku kategoriach, od estetyki na widocznych uszkodzeniach skóry. Słyszano już obiekcje, że jury wybierało najładniejszą modelkę, a nie najładniejszą pracę. Padały również oskarżenia, że mistrzostwa dziwnym trafem wygrywają koleżanki i bliskie współpracowniczki jury. Jedna z organizacji mistrzostwskich pozwoliła na sędziowanie osobom z bardzo niewielkim doświadczeniem, co również wzbudziło oburzenie uczestników. Nie pomogła tutaj ani karta punktowa, ani szerokie grono sędziujące. Wydaje się, że tego problemu nie da się obejść i jedynym sposobem jest… zaufanie w maksymalnie uczciwe podejście organizatora mistrzostw.

Podsumowując, udział w mistrzostwach makijażu permanentnego to ogromna szansa i świetna przygoda dla każdego linergisty. Aby zostać ekspertem w danej dziedzinie, konieczne jest uczestnictwo w życiu branży, doskonalenie umiejętności i wychodzenie przed szereg. Odwaga, pewność siebie i warsztat, to klucze do sukcesu. 

pl_PL