Estetyka

Dlaczego technika włosa rysowanego jest lepsza niż microblading?

Technika włosa rysowanego czy microblading? To jedno z częstszych pytań w makijażu permanentnym. W dzisiejszych czasach makijaż permanentny staje się coraz bardziej popularny, a wszystko dzięki szeregowi zalet, jakie posiada ten zabieg. Choć wiele mówi się o tym, że to nie wygląd jest najważniejszy, a przede wszystkim liczy się wnętrze, to nie ma w tym nic złego, że zależy nam również na tym, żeby wyglądać dobrze. Zadbane włosy, schludne ubranie czy starannie wykonany makijaż to jedne z czynników, które składają się na ładny wygląd, a co za tym idzie –  na wzrost naszej pewności siebie i poczucia atrakcyjności.

Z pewnością większość z nas chciałoby się czuć pięknie na co dzień, jednak niestety nie każda kobieta posiada czas czy umiejętności, by codziennie rano wykonywać staranny makijaż. Doskonałym rozwiązaniem w tej sytuacji może być właśnie mikropigmentacja. Ten zabieg pozwala zaoszczędzić sporo czasu, a dodatkowo czuć się i wyglądać pięknie w każdej chwili oraz sytuacji. Decydując się na makijaż permanentny, nawet przez kilkanaście miesięcy możemy cieszyć się pięknie podkreślonymi ustami, oczami czy brwiami i to bez żadnego nakładu pracy.

Choć makijaż permanentny cieszy się dziś sporą popularnością, to często nadal przed wykonaniem tego zabiegu pojawiają się wątpliwości, czy na pewno jest on dobrą decyzją. Samo wykonanie mikropigmentacji nie jest niebezpieczne, a obawy najczęściej dotyczą samego efektu po zabiegu. Kobiety martwią się, że podkreślone usta czy brwi nie będą wyglądały naturalnie i zamiast cieszyć się subtelnym podkreśleniem urody, będą wstydziły się wyjść z domu. Na szczęście profesjonalne linergistki, które na co dzień zajmują się tego typu zabiegami, potrafią doskonale dobrać nie tylko kolor barwnika czy podkreślić nasze atuty, ale także wykonać zabieg w taki sposób, żeby efekt był niezwykle naturalny.

Czym jest makijaż permanentny?

Wykonywanie makijażu permanentnego przypomina poniekąd powstawanie tatuażu. To zabieg polegający na nakłuciu skóry igłą i wprowadzeniu pod nią odpowiedniego pigmentu, który przeprowadzany jest przez linergistkę. Wykonuje go zawsze wykwalifikowana osoba, która posiada do tego celu niezbędne certyfikaty, a przed samym zabiegiem powinna przeprowadzić szczegółowy wywiad z osobą, która zdecydowała się na mikropigmentację, by wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

Makijaż permanentny to doskonały sposób, by podkreślić oczy, usta lub brwi, poprawiając ich kształt oraz koloryt. W przeciwieństwie do tatuaży efekt takiego zabiegu utrzymuje się od kilku nawet do kilkunastu miesięcy lub kilku lat. Wpływ na trwałość mikropigmentacji mają między innymi: technika wykonania, użyte barwniki, rodzaj oraz stan skóry, stan zdrowia, a nawet stosowane przez nas kosmetyki czy suplementy. Przed zdecydowaniem się na wykonanie makijażu permanentnego warto upewnić się, że wybrany przez nas salon cieszy się dobrą renomą.

Technika włosa rysowanego i microblading – na czym polegają?

W makijażu permanentnym brwi możemy spotkać się z różnymi technikami wykonania zabiegu. Najbardziej popularną jest microblading, czyli inaczej metoda piórkowa, oraz technika włosa rysowanego. Na czym polega każda z tych technik? Czym się różnią? Na którą z nich się zdecydować przy wykonywaniu makijażu permanentnego brwi? To pytania, które spędzają sen z powiek niejednej kobiecie. By łatwiej było wybrać odpowiedni dla siebie sposób mikropigmentacji, warto poznać krótką charakterystykę każdej z tych technik.

Microblading to technika, od której powoli już się odchodzi. Warto pamiętać również o tym, że nie nadaje się do stosowania u posiadaczek tłustej cery, ponieważ pigment się rozlewa. Ten sposób wykonywania makijażu permanentnego wykonuje się ręcznie za pomocą specjalnego piórka z jednym ostrzem. Polega na wprowadzaniu pigmentu poprzez nacinanie naskórka. Choć pozwala na uzyskanie naturalnego efektu, a obrzęki po zabiegu nie utrzymują się długo, to należy pamiętać o tym, że powinien być wykonywany tylko przez doświadczoną linergistkę, żeby uniknąć powstawania blizn. Mikropigmentacja wykonana za pomocą microbladingu utrzymuje się około roku. Taki makijaż nie może być jednak zbyt wiele razy odświeżany.

Makijaż permanentny wykonywany za pomocą techniki włosa rysowanego aplikuje się urządzeniem mechanicznym wyposażonym w jednorazową igłę. Pigment wprowadzany jest pod skórę za pomocą wkłucia, rysując pojedyncze włoski. Każdy z nich może być utrwalony kilka razy, dzięki czemu pod skórę dostaje się więcej barwnika niż podczas mikropigmentacji metodą microbladingu. To sprawia, że sposób ten jest trwalszy i utrzymuje się nawet do dwóch lat. Obie techniki pozwalają na uzyskanie bardzo subtelnego efektu naturalnych brwi.

Technika włosa rysowanego – dlaczego jest lepsza od microbladingu?

Podsumowując obie techniki, warto wziąć pod uwagę nie tylko koszty i bolesność zabiegu, ale także efekty, jakie możemy dzięki nim uzyskać. Makijaż permanentny wykonany metodą microbladingu jest nieco mniej bolesny i tańszy, łatwiej także o znalezienie specjalisty, który się tym zajmuje, a brwi wykonane tą metodą prezentują się naturalnie. Metoda włosa rysowanego, choć nieco droższa, jest lepszym rozwiązaniem nie tylko dla posiadaczek tłustej cery. Sam zabieg może być nieco bardziej bolesny, jednak nie ma przeszkód, by zastosować znieczulenie. Efekty tak wykonanego makijażu permanentnego utrzymują się dłużej niż w przypadku pierwszej metody, a dodatkowo makijaż taki może być odświeżany.

pl_PL