Estetyka

Czy nieudany makijaż permanentny można naprawić?

Czy nieudany makijaż permanentny brwi można naprawić? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet… Makijaż permanentny to długotrwały zabieg, pozwalający uzyskać wymarzone efekty idealnych brwi, ust, kresek na powiekach, a nawet piegów. Nie każdy makijaż jest jednak dobrze wykonany. Co jeśli makijaż permanentny zostanie wykonany źle, nieestetycznie? Czy można go naprawić lub w jakiś sposób skorygować? Co zrobić, jeśli mamy nieudany makijaż permanentny? Są na to sposoby!

Co to znaczy, że makijaż permanentny został źle wykonany?

Kluczowym fundamentem makijażu permanentnego jest jego trwałość. Dobrze wykonany makijaż permanentny utrzymuje się na skórze przez kilkanaście miesięcy. Jeśli będzie on wykonany niewłaściwie, musimy liczyć się z tym, że nieestetyczny wygląd będzie towarzyszył nam przez dłuższy czas. Zbyt ciemne lub zbyt jasne brwi, nieodpowiednio dobrany ich kształt do twarzy, nierówne kreski lub te zbyt mało precyzyjne. Na szczęście nieudany makijaż permanentny można naprawić.

Nieudany makijaż permanentny: zbyt ciemne brwi

Jedną z charakterystycznych cech źle wykonanego makijażu permanentnego jest zbyt mocny kolor. W efekcie zarówno brwi czy usta mogą być ciemniejsze, niż tego oczekiwała Klientka. Warto pamiętać, że proces gojenia makijażu permanentnego trwa kilka tygodni i początkowo zarówno brwi, jak i usta będą ciemniejsze. Z czasem odcień będzie się zmieniał. Jeśli po czasie gojenia kolor wciąż będzie zbyt ciemny, można uznać, że efekt nie jest taki, jakiego oczekiwaliśmy. Źle wykonany makijaż permanentny, to również ten, który zrobiono za mocno i za głęboko. 

Nieudany makijaż permanentny: niesymetryczne brwi

To dużo większy problem i niestety pojawia się on stosunkowo często u osób, które zamiast na jakość, stawiają np. na cenę makijażu. Niesymetryczne brwi to takie, które są osadzone zbyt blisko siebie, a pigment wychodzi poza łuk brwiowy. Wyglądają one niczym przerysowane, karykaturalne i bardzo negatywnie wpływają na wygląd całej twarzy. 

Dlaczego makijaż permanentny może nie wyjść?

To nie tak. Makijaż permanentny powinien być wykonywany przez profesjonalnych linergistów, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem zapewniają Klientom oczekiwany efekt. Niestety zdarzają się również gabinety makijażu permanentnego, gdzie osoby uważające się za ekspertów, nie mają wystarczającej wiedzy i umiejętności, aby wykonać piękny makijaż permanentny. To właśnie z tego powodu należy ostrożnie wybierać gabinet makijażu permanentnego. 

Wpływ na jakość makijażu permanentnego ma również pielęgnacja obszarów po zabiegu. W okresie gojenia, brwi powinny być smarowane odpowiednim kremem oraz niewystawiane na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Doświadczony linergista tuż po wykonaniu zabiegu powinien przekazać Klientce wszelkie niezbędne informacje na temat profilaktyki pozabiegowej. 

Jak naprawić nieudany makijaż permanentny?

Istnieją dwa sposoby – korekcja lub usunięcie makijażu permanentnego. Jeśli brwi są zbyt jasne, można je dopigmentować. Jeśli są jednak za ciemne, wyglądają nienaturalnie, a do tego zauważalna jest asymetria i brak estetyki wykonania, makijaż permanentny można usunąć za pomocą specjalnego lasera. Zabieg usuwania makijażu permanentnego jest całkowicie bezpieczny dla skóry, pod warunkiem, że będzie wykonywany u profesjonalnego linergisty. Zazwyczaj nie kończy się on jednak na jednej sesji, a kilku, w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. W NM Estetyka wykonujemy zabiegi usuwania makijażu permanentnego i przywracamy naszym Klientkom wiarę w siebie. Jeśli jest to możliwe, dokonujemy również korekt, które mają pozytywny wpływ na efekt końcowy makijażu permanentnego. 

Profesjonalnie wykonany makijaż permanentny będzie prawdziwą ozdobą dla twarzy i całego wyglądu. Wszystkie zabiegi tego typu są jednak odwracalne, aczkolwiek należy brać pod uwagę, że to proces, który trwa. Nieudany makijaż permanentny można więc usunąć. Koniecznie jednak trzeba skorzystać z pomocy specjalisty i nie oddawać się w ręce osoby, która nie ma odpowiedniego doświadczenia i wiedzy. 

pl_PL